Пошук по сайту

Телефон "гарячої" лінії: 0-800-504-381 /ПН-ПТ 10:00-16:00/

Капсули по 550 мг, блістер, № 30

 

СКЛАД ТА ФОРМА ВИПУСКУ:

 

Капсули по 550 мг, блістер, № 30

  1. екстракт плодів чорниці 200 мг
  2. таурин 100 мг
  3. вітамін С 60 мг
  4. вітамін Е 8,8 мг
  5. цинку окис 6,26 мг (цинк 5 мг)
  6. лютеїн 6 мг
  7. зеаксантин 0,5 мг
  8. селен 20 мкг
  9. допоміжні речовини (лактоза, крохмаль) 168,42 мг

 

  
Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-04/72321 від 28.11.2014 р.
ТУ У 15.8–37811782–001:2011

Перед застосуванням порадитися з лікарем

ОФТАЛЬМО-КОМПЛЕКС ® плюс Чорниця (OPHTALMO-COMPLEX plus bilberry)

 

ФАРМАКОЛОГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ АКТИВНИХ КОМПОНЕНТІВ:
Висока ефективність ОФТАЛЬМО-КОМПЛЕКСУ® плюс Чорниця обумовлена захисною дією компонентів, що входять до його складу, на макулу або жовту пляму (ділянка сітківки, що відповідає за кольоросприйняття і максимальну гостроту зору), кришталик, скловидне тіло та інші структурні одиниці ока.

Дія всіх активних компонентів ОФТАЛЬМО-КОМПЛЕКСУ® плюс Чорниця  клінічно підтверджена.

Світлові промені, проходячи крізь прозорі безсудинні тканини ока (рогівку, рідину передньої камери, кришталик і скловидне тіло), потрапляють на сітківку - скупчення нейронів (нервових клітин), що забезпечують зір. Сітківка споживає значно більше кисню, ніж будь-яка інша тканина. Фотохімічна реакція, що виникає під дією світла і кисню, приводить до запуску перекисного окислення ліпідів (ПОЛ) і утворенню високоактивних вільних радикалів, які пошкоджують світлочутливі клітини сітківки. Агресивна дія вільних радикалів на клітини сітківки, кришталика та інших тканин ока індукує різні патології та призводить до зниження гостроти зору.

До складу ОФТАЛЬМО-КОМПЛЕКСУ® плюс Чорниця входять ксантофільні каротиноїди лютеїн і зеаксантин, які є природними пігментами жовтої плями (макули) і основними компонентами системи антиоксидантного захисту сітківки. Блакитна частина спектру денного світла має найбільш руйнівну дію, яка викликає утворення агресивних вільних радикалів, що пошкоджують сітківку. Лютеїн і зеаксантин діють, як світлофільтри, що поглинають цю частину спектру. Крім того, маючи високі швидкості антиоксидантних реакцій, лютеїн і зеаксантин є потужними і високоефективними інгібіторами вільних радикалів, сприяють їх розпаду, поглинанню і виведенню. Результати досліджень показали, що вживання з їжею комплексів, які містять лютеїн і зеаксантин, істотно підвищує їх концентрацію в макулі ока і достовірно знижує ризик розвитку Вікової Макулярної Дегенерації (ВМД) на 82%, а ризик розвитку катаракти – більш, ніж на 30%.

Для ефективного захисту тканин ока від ушкоджуючої дії вільних радикалів в ОФТАЛЬМО-КОМПЛЕКСІ® плюс Чорниця, окрім каротиноїдів, присутній ретельно підібраний (на підставі результатів ряду міжнародних досліджень) комплекс антиоксидантів, що підсилює дію лютеїну  і зеаксантину.

Вітамін С (аскорбінова кислота)  – один з найпотужніших антиоксидантів, що відомі науці. У здорової людини в рогівці, рідині передньої камери і кришталику концентрація вітаміну С в десятки разів вища, ніж у плазмі крові. Саме тому вітамін С, що знаходиться там, є надійним фільтром для шкідливої області спектру і забезпечує потужну антиоксидантну дію для структур ока. В організмі людини вітамін С не синтезується, тому зменшення його надходження  з їжею може сприяти розвитку очної патології.

Вітамін Е (a-токоферолу ацетат) – найбільш ефективний поглинач вільних радикалів. Сітківка містить велику кількість a-токоферолу у зовнішніх сегментах паличок і пігментному епітелії сітківки (ПЕС). Його концентрації в цих тканинах безпосередньо залежать від кількості вітаміну Е, що вживається з їжею. У ряді досліджень тривалий дефіцит вітаміну E призводив до дегенерації сітківки. Вітамін E проявляє синергізм з каротиноїдами в дезактивації вільних радикалів.

Цинк впливає на діяльність ферменту ретинолдегідрогенази, необхідного для нормального функціонування вітаміну А і, відповідно, для гостроти зору і адаптації у темряві. Входить до складу білку, що бере участь в перенесенні ретинолу з печінки в сітківку. Цинк активує антиоксидантні ферменти (каталаза, супероксиддисмутаза), надаючи пряму антиокислювальну дію на сітківку. Вважається, що зоровий нерв потребує цинк для підтримки своєї структури, а нестача цинку викликає зменшення мієлінізації нервових волокон. У невеликій кількості цинк знижує ішемію сітківки.

Селен має напівпровідникові властивості та здатний різко збільшувати електропровідність під дією світла. Селен в живому організмі відповідає за перетворення світлової енергії в енергію електричного потенціалу сітківки ока, яке є початком зорового сприйняття того, що оточує. В сітківці ока присутня значна кількість селену. Встановлена пряма залежність між гостротою зору і вмістом селену в очах. Виявлені потужні антиоксидантні властивості селену та його вплив на фермент глутатіонпероксидазу, що бере участь у системі глутатіону, який виконує функцію універсального шляху видалення шкідливих сполук з тканин ока.

Таурин - основна амінокислота в тканинах ока і слізній плівці; концентрація таурину в сітківці перевищує його концентрацію в крові в 100-400 разів. Таурин стимулює репаративні процеси при дистрофічних захворюваннях очей. Пригнічуючи процеси перекисного окислення ліпідів,  таурин  захищає  клітини сітківки і рогівки від стану оксидантного стресу, обумовленого дією вільних радикалів.

Основними активними компонентами екстракту плодів чорниці є антоціани. Антоціани покращують кровопостачання сітківки і мають виражену антиоксидантну дію, що запобігає пошкодженню тканин ока вільними радикалами. Антоціани сприяють відновленню світлочутливого пігменту родопсину і підсилюють, таким чином, гостроту зору в сутінках. Сучасні дослідження виявили, що регулярний прийом антоціанів сприяє пригніченню альдозо-редуктазної активності, попереджаючи утворення в тканинах кришталика сорбітолу та уповільнюючи, таким чином, розвиток катаракти.

ПОКАЗАННЯ:
Активні компоненти, що входять до складу ОФТАЛЬМО-КОМПЛЕКСУ® плюс Чорниця, застосовуються:

-   для активної профілактики вікових порушень гостроти зору і захворювань очей у групах ризику (у осіб старше 45 років, у хворих на цукровий діабет, при генетичній схильності до катаракти або дегенерації сітківки, у курців, при світлому забарвленні райдужної оболонки очей);

-    для активної профілактики катаракти і Вікової Макулярної Дегенерації (ВМД); 

-    для профілактики захворювань очей при значних зорових навантаженнях (тривалий перегляд телевізора, робота на комп'ютері, читання книг); 

-   в період відновлення (реабілітації) після офтальмологічних операцій;

-    для забезпечення нормальних та відновлення порушених функцій зору. 

Рекомендовано вживати:  дорослим та дітям після 12 років по 1 капсулі один-два рази на день під час прийому їжі, запити водою. Курс прийому до 12 тижнів; в подальшому термін споживання та можливість повторного курсу узгоджувати з лікарем.

Перед застосуванням потребує консультації з лікарем. 

Застереження при застосуванні: індивідуальна чутливість до компонентів, діти до 12 років, вагітність, жінки в період лактації. 

ПОБІЧНІ ЕФЕКТИ:
Алергічні реакції на окремі компоненти ОФТАЛЬМО-КОМПЛЕКСУ® плюс Чорниця. 

ОСОБЛИВІ ВКАЗІВКИ:
Не впливає на здатність керувати автотранспортними засобами і механізмами.  

ПЕРЕДОЗУВАННЯ:
При вживанні ОФТАЛЬМО-КОМПЛЕКСУ® плюс Чорниця в невиправдано високих дозах можливі диспептичні явища (нудота, блювота, діарея). Призначають симптоматичне лікування, промивання шлунку, прийом ентеросорбентів.  

Умови зберігання та термін придатності: зберігати в упаковці виробника, в сухому, захищеному від світла приміщенні за температури від 18 ºC до 25 ºС та відносній вологості повітря не більше 75 %, строк придатності 24 місяці з дати виготовлення.

Зберігати в недоступному для дітей місці. 

Добавка дієтична з рослинної сировини до раціону харчування. Не є лікарським засобом.

Добавки дієтичні не слід використовувати як заміну повноцінного раціону харчування.

Не перевищувати зазначену рекомендовану кількість для щоденного споживання.

Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи № 05.03.02-04/72321 від 28.11.2014 р.

Детальну інформацію про застосування ОФТАЛЬМО-КОМПЛЕКСУ® плюс Чорниця Ви можете отримати за телефоном «гарячої» лінії: 0-800-504-381, пн-пт, з 10-00 до 16-00 (безкоштовні дзвінки з усіх стаціонарних телефонів на території України)